Середня загальноосвітня школа № 222 святкувала своє відкриття 1 вересня 1979 року. В цей час відбувалась масова забудова вулиць Зодчих, Ромена Роллана, Жмеринської. Діти мешканців новобудов й стали першими учнями школи. Зустрічала їх тоді перший директор школи Бурячек Світлана Аркадіївна. "Цього чудового дня за парти сіли понад 1400 учнів, - розповідає Світлана Аркадіївна, - крім першокласників, це були учні шкіл №76 і 198.

За статусом школа була українською, але рішенням міської влади в ній були відкриті російські класи. Учні вивчали різні іноземні мови – англійську, німецьку, французьку, іспанську. Школа налічувала 40 класів і працювала у дві зміни. Довгих 13 років ішли ми до відновлення свого статусу – школи з українською мовою навчання та вивчення іноземної мови – англійської. Педагогічний колектив налічував понад 80 вчителів. Серед них – багато молодих спеціалістів. Середній вік складав 34 роки. Це були люди, які працювали над становленням школи, формуванням учнівського та учительського колективів.

Базовим підприємством (шефами) для школи було визначено один з найбільших заводів району – ВО «Електронмаш». Багато було труднощів, невдач, але поступово школа набувала власного обличчя, про неї стало відомо в районі, місті, країні.

Ми мали один з кращих у місті Клуб інтернаціональної дружби «Данко», який було створено при співпраці з відповідним клубом «Електронмашу». Вечори інтернаціональної дружби не залишали байдужими ні учнів, ні батьків, ні педагогів. А ансамбль інтернаціональної пісні, яким керував студент із Перу Хуан Карлос, став відомим у країні (фестивалі, телебаченні). Хуан став справжнім другом школи, а є сім'ї учасників ансамблю, які намагались замінити Хуану власну сім'ю. Пізніше, уже з Перу, він писав у школу: «Якщо на світі є Бог, він живе у Києві».

Запам’яталась шкільному колективу зустріч з делегацією німецьких педагогів (тоді ФРН). З перших років існування школа вирізнялась своєю відкритістю, гостинністю. Коли почалось запровадження профільного навчання, ми в числі перших восьми шкіл району вирішили взяти участь в експерименті. Були відкриті класи гуманітарного, хіміко-біологічного профілю (на основі співпраці з Київським державним університетом ім. Т.Г.Шевченка) у 1989-1990рр. Але знахідкою у цій справі стало відкриття класів з поглибленням вивченням інформатики. За ініціативою шефів у школі було обладнано один з перших у місті комп’ютерний клас. Справжніми господарями у цьому стали учні та ентузіасти – викладачі, які прийшли з заводу. На базі кабінету вчились учні, вчителі; відбувались зустрічі з викладачами інформатики Парижа, Москви, представниками промислових підприємств України. Школа була відома у місті факультативом – «Історія мистецтва». Звичайно, за всіма цими справами стояли люди – вчителі, які готові були брати на себе відповідальність, сприймали новаторські ідеї і реалізовували їх. Вони складали кістяк колективу, формували його громадську думку".

Після проголошення незалежності України в школі викладання ведеться українською мовою. З початку 90-х років школа активно співпрацює з вищими навчальними закладами: Київським університетом будівництва та архітектури, коледжем «Ажіо», радіофізичним факультетом Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка та іншими вузами. В цей час у школі впроваджується економічна освіта для учнів старшої школи. Навчально-виховний процес в школі організовано таким чином, щоб якомога ефективніше розвивати творчі та інтелектуальні здібності дитини, активно пропагується здоровий спосіб життя.

З початку 2004 року школа долучилась до експерименту, започаткувавши вивчення курсу «Християнська етика в українській культурі» та «Сходинки до інформатики» в початковій школі (1-4 класи).

Багато поколінь учнів школи прославили її перемогами в спортивних змаганнях, на предметних олімпіадах, конкурсах наукових робіт Малої академії наук тощо.

Переможці МАН та олімпіад різних років: Кліщ Олена, Соломенник Дмитро, Костенко Юлія, Іскра Олег, Завадський Ігор та інші. Чимало випускників школи, серед яких 23 золотих медалістів, 27 срібних медалістів, досягли значних успіхів у бізнесі, спорті на державній службі. Мазуренко Олег – гравець команд «Оболонь» Київ, «Іллічівець» Маріуполь, Панченко Сергій грав в чемпіонаті Фінляндії. Войтенко І., Бондаренко О., Семенова Н., Кліщ О., Вітязь В., Бойкова В. та інші – провідні менеджери та спеціалісти компаній, фірм. В школі працює дружній колектив однодумців, творчих та досвідчених вчителів, який з 1994 року очолює директор Віктор Миколайович Шевкопляс.

В школі створено музей історії армії і флоту. Веде цю справу вчитель ДПЮ та історії Яценко Ігор Володимирович.Працюють спортивні секції: баскетбол, художня гімнастика, карате, фітнес.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер: